در ادامه برنامهٔ جامع شناسایی، بازشناسایی و طبقه‌بندی کالای سد و نیروگاه‌های تابعهٔ سازمان آب و برق خوزستان، پروژهٔ استقرار راهکار مدیریت کالا و قطعات یدکی پگاه آفتاب در سد و نیروگاه‌های دز و مارون آغاز شد.

پیش از این عملیات شناسایی، طبقه‌بندی و کدینگ کالا و قطعات یدکی در نیروگاه‌های دیگر سازمان آب و برق خوزستان شامل سد‌و‌نیروگاه‌های کرخه، شهید عباس‌پور، کارون ۳ و مسجد سلیمان عملیاتی و راهکارهای نرم‌افزاری مربوطه در این نیروگاه‌ها  آغاز شده بود.

 

پروژهٔ استقرار راهکار مدیریت کالا و قطعات یدکی در سد و نیروگاه‌های دز و مارون آغاز شد.

پروژهٔ استقرار راهکار مدیریت کالا و قطعات یدکی در سد و نیروگاه‌های دز و مارون آغاز شد.

انتظار می‌رود نیروگاه‌های دز و مارون کرخه با عملیاتی شدن این راهکار، که ترکیبی از خدمات طراحی نظام مدیریت کالا و پیاده‌سازی اطلاعات در سیستم‌های نرم‌افزاری پگاه آفتاب است، به این نتایج دست یابند :

  • ایجاد زبان مشترک در مدیریت موجودی با تمام سد و نیروگاه‌های تابعه سازمان آب و برق خوزستان
  • یکپارچه‌سازی اطلاعاتی حوزهٔ انبار و مواد مصرفی با دیگر نیروگاه‌های تحت پوشش سازمان آب و برق خوزستان
  • دیجیتالی‌سازی مدیریت طبقه‌بندی، شناسایی و کدگذاری اقلام یدکی و مواد مصرفی
  • استاندارد‌سازی طبقه‌بندی و کد‌گذاری قطعات و مواد مصرفی به یک شیوهٔ واحد و متناسب با نیاز‌های خاص‌منظوره
  • ردیابی قطعات و مواد به صورت مکانیزه
  • کنترل هوشمند موجودی قطعات

 

سد دز یک سد بتنی مجهز به نیروگاهی برق‌آبی است که بر روی رودخانه دز در ٢٣ کیلومتری شمال اندیمشک واقع شده است. این سد ۱۲۵۰۰۰ هکتار از اراضی پایین دست را آبیاری می‌کند و نقش مهمی در کنترل سیلاب‌های بالادست خود دارد. نیروگاه برق‌آبی این سد نیز دارای قدرت تولید ۵۲۰ مگاوات است.

سد مارون نیز سدی خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. ظرفیت نصب نیروگاه مارون۱۵۰ مگاوات می باشد که از دو واحد ۷۵ مگاواتی تشکیل شده و میزان انرژی تولیدی سالیانه نیز ۱۹۰ گیگاوات ساعت برآورد شده است.

راهکار مدیریت کالا و قطعات یدکی پگاه آفتاب​

راهکار مدیریت کالا و قطعات یدکی پگاه آفتاب​

راهکار مدیریت کالا و قطعات یدکی پگاه آفتاب مجموعه‌ای از خدمات و راهکارهای نرم‌افزاری است که از طریق آن، متناسب با شرایط و نیازمندی‌های سازمان و استاندارد‌های موجود بهینه‌ترین نظام طبقه‌بندی را تعیین و پس از استخراج کلاس‌ کالاها و قطعات، مکانیزم شناسایی معین و مشخصه‌های تکمیلی هر طبقه از کالا را مشخص خواهیم کرد. در گام بعدی، تشکیلات و گردش‌کار شناسایی کالاهای جدید و  بازشناسایی کالاهای موجود را طراحی و در نرم افزار مدیریت کالا و قطعات یدکی پگاه آفتاب پیاده‌سازی خواهیم کرد. در پایان بر اساس شناسایی انجام‌شده و بهروش تعیین‌شده برای کدینگ کالا و قطعات، کدگذاری اقلام در نرم‌افزار انجام خواهد شد.

هدف پگاه آفتاب در این راهکار ارائهٔ خدمات و ابزاری نرم‌افزاری است که سیستم مدیریت کالا و قطعات یدکی را در امتداد مدیریت انبار و موجودی‌ها، مدیریت زنجیرهٔ تامین کالا و مدیریت نگهداری و تعمیرات به خدمت بگیرد.


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0

خبرنامه پگاه آفتاب

برای دریافت جدیدترین مقالات و مطالب پایگاه دانش پگاه آفتاب ایمیل خود را وارد کنید.