نیروگاه تازه تاسیس صبا دهلران به جمع بهره‌برداران راهکار نرم‌افزاری لاگشیت پگاه آفتاب (ثبت، ذخیره‌سازی و تحلیل داده‌های عملیاتی تجهیز) پیوست.
با استفاده از این راهکار فرایند ثبت و ذخیره‌سازی پارمترها و داده‌های عملیاتی تجهیز در نیروگاه صبا دهلران به صورت دیجیتالی، سیار و به سادگی با نصب اپلیکیشنی روی تلفن‌های همراه کاربران امکان‌پذیر خواهد بود. هم‌چنین این داده‌ها به صورت خودکار در سیستم‌ نگهداری و تعمیرات و داشبوردهای راهبری مدیریت تجهیزات در نیروگاه نیز قابل استفاده و عاملی مهم برای تصمیم‌گیری در خصوص برنامه‌های مدیریت تجهیز و نگهداری و تعمیرات خواهد بود.

نرم افزار لاگ شیت اندرویدی پگاه آفتاب

نرم افزار لاگ شیت اندرویدی پگاه آفتاب

در نیروگاه‌ها ثبت برخی از پارامترهای عملکردی تجهیزات به صورت روتین و در بازه‌های مشخص شبانه‌روزی اهمیت فراوانی دارد و یکی از وظایف اصلی بهره‌بردار نیروگاه لاگ‌برداری دقیق از این پارامتر‌های عملکردی است. هم‌چنین دسترسی سریع و انتشار این مقادیر ثبت‌شده بین افراد و تیم‌های مرتبط با بهره‌برداری و نگهداشت به خصوص در زمان حوادث و محدودیت‌ها اهمیت زیادی در سازمان نیروگاه دارد. نیروگاه صبا دهلران با استفاده از راهکار لاگ‌شیت پگاه آفتاب قادر خواهد بود این فرایند بسیار مهم را با کم‌ترین دخالت انسان با دقت بالا به صورت دیجیتالی و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد. برخی از منافع استفاده از راهکار لاگ‌شیت پگاه آفتاب برای سازمان نیروگاه به شرح زیر است:

  • استفاده از انواع دستگاه‌های اندرویدی مرسوم برای جمع‌آوری داده
  • جستجوی برگه‌ها و اطمینان از حضور فیزیکی در محل با استفاده از فناوری NFC تعبیه شده در راهکار
  • تبادل داده بین هندهلد و سرور به صورت وایرلس
  • ارائهٔ هشدارهای لازم و آنی به کاربر (هنگام حضور اپراتور در محل تجهیز و ثبت اطلاعات لاگ‌شیت و چک‌لیست‌ها توسط او) در صورتی که اطلاعات وارد شده در محدودهٔ آلارم باشد (سیستم خود‌کنترلی)
  • توزیع اطلاعات به صورت فرایندی و بلادرنگ بین افراد مشخص شده از طریق داشبورد‌های خود

نیروگاه صبا دهلران به عنوان بازوی نیروگاهی کشور جهت تامین برق مورد نیاز پروژه های استان ایلام و در سطح کشور در حال فعالیت است.

نیروگاه صبا دهلران به عنوان بازوی نیروگاهی کشور جهت تامین برق مورد نیاز پروژه های استان ایلام و در سطح کشور در حال فعالیت است.

شرکت نیروگاه صبا دهلران در سال ۱۳۹۹ به عنوان یک شرکت خصوصی جهت تامین برق مورد نیاز کارخانه فرآوری گاز و گاز مایع NGL3100 در منطقه چشمه خوش تاسیس گردید. در ادامه با افزایش سرمایه‌گذاری‌های دولتی در میادین نفتی استان ایلام و شمال خوزستان مسئولیت تامین برق مورد نیاز برخی از پروژه‌های شرکت ملی نفت ایران نیز در قالب قراردادهای خرید تضمینی برق به شرکت نیروگاه صبا دهلران واگذار شد.
در حال حاضر اين شرکت به عنوان بازوی نیروگاهی کشور جهت تامین برق مورد نیاز پروژه های استان ایلام و در سطح کشور در حال فعالیت است.


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0

خبرنامه پگاه آفتاب

برای دریافت جدیدترین مقالات و مطالب پایگاه دانش پگاه آفتاب ایمیل خود را وارد کنید.