لایسنس و حق بهره‌برداری از «ماژول ارسال صورتحساب الکترونیک به سامانه مودیان مالیاتی پگاه آفتاب» برای نیروگاه‌های کشور و صنایع و کسب‌و‌کارهای تجهیز محور رایگان شد.
این ماژول که بخشی از سیستم انبار و تدارکات پگاه آفتاب است، پیش از این به رایگان در اختیار سازمان‌های بهره‌بردار ERP نیروگاهی پگاه آفتاب قرار گرفته بود.
کسب‌و‌کارهای متقاضی برای دریافت رایگان نرم‌افزار پگاه آفتاب برای ارسال صورتحساب الکترونیک به سامانه مودیان مالیاتی از لینک زیر می‌توانند ثبت‌نام کنند. پس از ثبت‌نام، کارشناسان پگاه آفتاب طی ۳ روز کاری با شماره تلفن یا ایمیل ثبت‌شده تماس خواهند گرفت و لایسنس این ماژول به رایگان در اختیار سازمان متقاضی قرار خواهد گرفت.


ثبت‌نام در طرح رایگان نرم‌افزار ارسال صورتحساب الکترونیک به سامانه مودیان مالیاتی


ثبت‌نام در طرح ارائه رایگان لایسنس نرم‌افزار ارسال صورتحساب الکترونیک به سامانه مودیان مالیاتی

ثبت‌نام در طرح ارائه رایگان لایسنس نرم‌افزار ارسال صورتحساب الکترونیک به سامانه مودیان مالیاتی

 

ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیک به سامانه مودیان مالیاتی معمولا به دو روش ارسال مستقیم صورت‌حساب به سامانه و یا توسط شرکت‌های واسط معتمد اداره دارایی و مالیات انجام می‌شود. در نرم‌افزار پگاه آفتاب که به صورت اختصاصی برای این کار توسعه یافته است کسب‌و‌کارها به راحتی می‌توانند بدون صرف هزینه‌های زیاد صورت حساب الکترونیکی خود را از طریق این سیستم به سامانه مودیان مالیاتی ارسال کنند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار موارد زیر است؛

  • امکان مدیریت اطلاعات مشتریان
  • امکان ثبت کالاها و خدمات قابل فروش
  • امکان ثبت و جستجوی صورتحسابهای فروش کالا و خدمات و نگهداری آنها در پایگاه داده سازمان برای همیشه

سامانه مودیان مالیاتی سامانه‌ای است که مودیان مالیاتی مشمول باید برای ارسال صورت حساب الکترونیکی و اتصال پایانه‌های فروشگاهی خود استفاده می‌کنند. در واقع تمام صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی ملزم به ثبت‌نام در این سامانه هستند.

طبق ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقوقی می‌بایست برای انجام معاملات خویش با اشخاص ثالث، صورتحسابی صادر نمایند، تا شماره اقتصادی منحصر به فعالیت خود و طرف دیگر معامله در آن درج شود. همچنین پس از انجام معامله باید فاکتور فروش خود را نیز در سامانه مودیان ثبت نمایند. بنابراین تمامی معاملات نیاز به ارسال صورتحساب مالیاتی و ارسال معاملات فصلی در سامانه مالیاتی دارند.

بر اساس قانون پایانه‌های فروشگاهی، تمام مشمولان مالیاتی علاوه‌ بر اینکه لازم است در سامانه مودیان عضو شوند، باید تمام صورت‌حساب‌های الکترونیکی خود را هم در این سامانه ثبت کنند. برای کسانی که از ثبت‌نام و اتصال به این سامانه مالیاتی مودیان امتناع کنند، جریمه و محرومیت از معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

 


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0

خبرنامه پگاه آفتاب

برای دریافت جدیدترین مقالات و مطالب پایگاه دانش پگاه آفتاب ایمیل خود را وارد کنید.