وبینار «نقد و بررسی دستورالعمل مجوز انجام درخواست کار (پرمیت)» روز چهارشنبه ۱۰ آذر، با حضور بیش از ۲۵۰  نفر از متخصصین نیروگاهی برگزار شد.

در این وبینار شرکت‌کنندگانی از ۵۰ نیروگاه‌ و برخی صنایع دیگر از سراسر کشور و با تخصص‌هایی در حوزه‌ ایمنی، HSE ، بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات، فنی و مهندسی، برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات حضور داشتند.

در ابتدای وبینار، مهندس وحید سلمانی، نایب‌رئیس هیئت‌مدیرهٔ پگاه آفتاب و مدیر محصول ERP نیروگاهی، به بررسی متن دستورالعمل تهیه شده توسط شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در رابطه با مجوز انجام درخواست کار (پرمیت) پرداخت و ضمن واکاوی ابعاد مختلف این دستور‌العمل به نقاط قوت و ضعف آن اشاره کرد.

 

برگزاری وبینار نقد و بررسی دستورالعمل مجوز انجام درخواست کار (پرمیت) برق حرارتی با حضور گستردهٔ متخصصین صنعت نیروگاهی

در ادامه وبینار، مهندس سلمانی ضمن مقایسه تطبیقی بین مفاد این دستورالعمل و دستورالعمل‌های سازمان بهداشت و ایمنی ایرلند، الزامات استانداردهایی چون Iso 14224  و Norsok_Z008  به بیان تعریف ورک پرمیت، حدود و گستره، فرایند انجام آن و تفاوت‌های دستور‌العمل صادرشدهٔ برق حرارتی با مدل‌های شناخته‌شده و شرایط واقعی انجام پرمیت در صنعت نیروگاهی پرداخت.

در بخش انتهایی این وبینار نیز نمونه گردش‌کارهای مرسوم ورک پرمیت در سازمان‌های نیروگاهی مورد بررسی قرار گرفت و روش‌های بهینه نرم‌افزاری برای اعمال استراتژی‌های مختلف نگهداشت، از نت واکنشی گرفته تا نت‌های پیشگیرانه و پیش‌بینانه و نت مبتنی بر قابلیت اطمینان اشاره شد و نحوه پوشش رویکردهای مختلف در پیاده‌سازی Work Permit در راهکارها ERP نیروگاهی پگاه آفتاب و ماژول‌های CMMS و EAM آن تشریح شد.

ویدیوی این وبینار طی روزهای آتی در وبسایت پگاه آفتاب منتشر خواهد شد.

 


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0