راهکار مدیریت طبقه‌بندی کالای پـگاه آفتاب در سـد و نیروگاه مسجد سلیمان

فاز اجرایی بازشناسایی و کدگذاری اقلام یدکی و مواد مصرفی در نیروگاه‌های وابستهٔ سازمان آب‌و‌برق خوزستان با بهره‌برداری از راهکار مدیریت طبقه‌بندی کالای پـگاه آفتاب در سـد و نیروگاه مسجد سلیمان کلید خورد.

راهکار مدیریت طبقه‌بندی کالای پـگاه آفتاب در سـد و نیروگاه مسجد سلیمان

راهکار مدیریت طبقه‌بندی کالای پـگاه آفتاب در سـد و نیروگاه مسجد سلیمان

این پروژه با پایان یافتن طراحی نظام جدید طبقه‌بندی، شناسایی و کدگذاری اقلام یدکی و مواد مصرفی در سازمان آب‌و‌برق خوزستان وارد فاز اجرایی شده است. این نظام جدید طبقه‌بندی کالا با همکاری مشترک متخصصان پگاه آفتاب و گروه متخصصان شرکت تعمیرات نیروگاه‌های آب‌و‌برق خوزستان در طول چند ماه گذشته تبیین و توسعه یافته است و اکنون با راهکار نرم‌افزاری پگاه آفتاب پیاده‌سازی خواهد شد.

این پروژه بخشی از عملیات بهینه‌سازی و سازماند‌هی یکپارچه و متمرکز مدیریت انبار و قطعات یدکی و مواد مصرفی سازمان آب و برق خوزستان است که به موجب ماموریت حیاتی‌ این سازمان در مدیریت منابع آبی و تامین انرژی و آب شرب در گسترهٔ استان خوزستان و هم‌چنین به دلیل تعدد نیروگاه‌ها و شرکت‌های تحت مسئولیت و پراکندگی جغرافیایی آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

سازمان آب و برق خوزستان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های مدیریت آب و انرژی در کشور متولی آب‌های سطحی و زیرزمینی، عهده‌دار انجام مطالعات در برنامه‌ریزی منابع آبی، احداث سدهای مخزنی، انحرافی و تنظیمی، شبکه‌های آبیاری و زهکشی، نیروگاه‌های برق آبی، توسعه منابع آب و خاک و بهره‌برداری و حفاظت از این منابع در استان خوزستان است.

نیروگاه مسجدسلیمان (واقع در سد مسجدسلیمان در جنوب غربی ایران،در استان خوزستان، تأسیس ۱۳۸۱)، یکی از نیروگاه‌های ایران با ظرفیت تولید ۲۰۰۰ مگاوات، که بر روی رودخانه کارون بسته شده‌است. توان تولیدی هر کدام از واحدها ۲۵۰ مگاوات است. سد و نیروگاه ۲۰۰۰ مگاواتی مسجدسلیمان نقش موثری در تولید انرژی الکتریکی، تنظیم ولتاژ، فرکانس و پایداری شبکه برق کشور بر عهده دارد.


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0

خبرنامه پگاه آفتاب

برای دریافت جدیدترین مقالات و مطالب پایگاه دانش پگاه آفتاب ایمیل خود را وارد کنید.