نیروگاه بخار اصفهان (شرکت مدیریت تولید برق اصفهان) به جمع مشتریان پگاه آفتاب و بهره‌برداران از ERP نیروگاهی پیوست.

به موجب قرارداد همکاری میان شرکت مدیریت تولید برق اصفهان و پگاه آفتاب، پروژهٔ استقرار ماژول‌های ERP نیروگاهی در نیروگاه بخار اصفهان طی روزهای آتی در نیروگاه بخار اصفهان و با همکاری تیم مشترک متخصصان نیروگاه بخار اصفهان و گروه ERP پگاه آفتاب آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود طی یک سال این پروژه به سرانجام برسد.

پس از طی شدن دورهٔ استقرار و آموزش کاربران، ماژول‌های ERP نیروگاهی پگاه آفتاب شامل مدیریت نگهداشت دارایی‌های فیزیکی (شامل نرم افزا نگهداری و تعمیرات و لاگ شیت)، مدیریت مالی و حسابداری، مدیریت منابع انسانی و رفاهی، مدیریت اداری، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت بهره‌برداری و برنامه‌ریزی، آمار و اطلاعات در نیروگاه بخار اصفهان وارد مرحلهٔ بهره‌برداری خواهند شد.

نیروگاه بخار اصفهان در حاشیه زاینده‌رود و دامنه تپه‌های قائمیهٔ اصفهان قرار گرفته است. این نیروگاه در جنوب غربی شهر اصفهان و ابتدای بزرگراه ذوب آهن، به وسعت تقریبی۷۴ هکتار واقع شده است. درحال حاضر نیروگاه اصفهان با پنج واحد بخاری به قدرت اسمی ۸۳۵ مگاوات شامل دو واحد ۳۷٫۵ ، یک واحد ۱۲۰ و دو واحد ۳۲۰ مگاواتی به شبکه سراسری برق کشور متصل است.

نیروگاه بخار اصفهان به جمع بهره‌بردران ERP نیروگاهی پیوست

نیروگاه بخار اصفهان به جمع بهره‌بردران ERP نیروگاهی پیوست

نیروگاه بخار اصفهان در سال ۱۳۴۶ با راه‌اندازی یک واحد دیزلی با قدرت تولید ۳۳۰۰ کیلووات برق شروع به کار نمود و سپس دو واحد دیزلی دیگر با همان مشخصات به آن افزوده شد. با افزایش مصرف برق در استان اصفهان و گسترش شبکه سراسری، نصب واحدهای بخاری تولید برق در نیروگاه اصفهان آغاز  و دو واحد ۳۷٫۵ مگاواتی در سال ۱۳۴۸ مورد بهره برداری قرار گرفت. با توجه به روند افزایش مصرف برق در سال ۱۳۵۳ یک واحد بخاری ۱۲۰ مگاواتی و در سال ۱۳۵۹ یک واحد بخاری ۳۲۰ مگاواتی راه‌اندازی  و نهایتاً آخرین واحد بخاری نیروگاه اصفهان در سال ۱۳۶۷ با تولید نامی ۳۲۰ مگاوات به شبکه سراسری متصل شد و توان تولید نامی واحدهای بخاری نیروگاه اصفهان به ۸۳۵ مگاوات رسید.

 

ERP نیروگاهی پگاه آفتاب به عنوان تنها سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانِ نیروگاهی در ایران، بر اساس تبیین و تحلیل فرایند‌های جاری در سازمان نیروگاه و نیاز‌های واقعی نیروگاه‌های کشور توسعه داده شده است.

اجزای راهکار ERP‌ نیروگاهی

اجزای راهکار ERP‌ نیروگاهی

این محصول که از ۳۰ ماژول در حوزه‌های تخصصی نیروگاه و حوزه‌های عمومی تشکیل شده است با اتوماسیون فرایند‌های عملیاتی و ستادی نیروگاه و اتصال حوزه‌های به‌هم پیوسته و یکپارچه‌سازی اطلاعات ضمن دیجیتالی‌سازی فرایند‌ها در نیروگاه، امکان مدیریت کل‌نگر و چابک سازمان نیروگاه را نیز برای سطوح مدیریتی نیروگاه فراهم خواهد کرد.

 


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0

خبرنامه پگاه آفتاب

برای دریافت جدیدترین مقالات و مطالب پایگاه دانش پگاه آفتاب ایمیل خود را وارد کنید.