نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب

ساخت اپلیکیشن‌های سازمانی ۱۰ برابر سریع‌تر و ۱۰۰ برابر با کدنویسی کم‌تر

توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری سازمانی به سادگی و به سرعت

نرم افزار سیستم ساز کم کد پگاه آفتاب چیست؟

نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب

نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب پلتفرمی برای ساخت و توسعهٔ انواع سیستم‌های سازمانی است. این راهکار ایرانی که کاملا به صورت بومی توسط متخصصان پگاه آفتاب توسعه یافته است به صاحبان کسب‌و‌کار این امکان را می‌دهد در یک محیط پویا و گرافیکی اپلیکیشن‌های سازمانی مورد نیاز خود را در سریع‌ترین زمان ممکن تولید کنند و در سازمان خود بکار گیرند.

راهکار سیستم ساز پگاه آفتاب به شکلی توسعه یافته است که به‌وسیلهٔ آن هم می‌توان فرایند‌های کسب‌و‌کار را پیاده‌سازی و سیستم‌‌های فرایندی تولید کرد و هم سیستم‌های غیرفرایندی را با آن توسعه داد.

نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب هر آن‌چه که برای تولید یک نرم‌افزار سازمانی مورد نیاز است را بدون پیچیدگی‌های معمول را در اختیار متخصصان کسب‌و‌کار قرار می‌دهد: از طراحی و تعریف انواع داده‌ها در قالب‌ها و فرمت‌های مختلف، طراحی ساده و گرافیکی فرم‌های مورد نیاز، ترسیم گردش‌گار، طراحی رابط کاربری سیستم بدون هیچ‌گونه کدنویسی، اعمال شرط‌ها و قوانین مورد نیاز و ساخت و طراحی انواع گزارش‌ها و داشبوردهای لازم.

سیستم ساز پگاه آفتاب پلتفرمی برای ساخت و توسعهٔ انواع سیستم‌های نرم‌افزاری در هر صنعتی است. از تبدیل فایل‌های اکسل به اپ‌هایی ساده و کوچک تا نرم‌افزارهای حیاتی سازمان‌ها که روزانه ده‌ها هزار کاربر از آن‌ها استفاده می‌کنند.

پشتیبانی از انواع داده

فرم‌ساز گرافیکی

چند زبانه

طراحی گردش‌کار

داشبورد‌ساز

موانع توسعه اپلیکیشن‌های سازمانی

۱

سیستم‌ها و اپلیکیشن‌های قدیمی

نگهداری سیستم‌های قدیمی و منسوخ دشوار هستند و این برنامه‌ها اغلب با فناوری‌های جدید ناسازگار هستند و امکان انطباق با تغییرات سازمان و عملیات‌های آن را ندارند. به همین خاطر نگهداشت و توسعهٔ فنی آن‌ها هزینه‌های بالایی به همراه دارد.

۲

اتکای بیش از حد به برنامه‌نویس‌ها

وابسته بودن به تیم‌های برنامه‌نویس، کمبود توسعه دهندگان سیستم‌های نرم‌افزاری و هزینه‌های بالای حفظ آن‌ها در سازمان باعث می‌شود سازمان‌ها و شرکت‌ها نتوانند برنامه‌های خود را در زمان مناسب خود توسعه دهند و یا سازمان را دچار پیچیدگی‌های زیادی در خصوص هزینه – فایدهٔ تولید سیستم‌های مورد نیاز خود می‌کند.

۳

عدم وجود دانش کافی در سازمان

توسعهٔ نرم‌افزارهای سازمانی معمولاً به مهارت‌های چندگانه و به‌روزی که مدام در حال تغییر هستند نیاز دارد. به همین دلیل عدم وجود توسعه‌دهندگان حرفه‌ای و آشنا به فناوری‌های روز باعث عقب ماندن سازمان‌ها از مسیر تحول دیجیتال خواهد شد.

چرا نرم افزار سیستم سازی کسب و کار پگاه آفتاب؟

مدلسازی بصری

پلتفرم‌ سیستم ساز کم کد پگاه آفتاب در بخش مدل‌سازی اپلیکیشن مجهز به یک محیط توسعه یکپارچه و ابزارهای مدل‌سازی بصری برای توسعه نرم‌افزار است. مدل سازی در نرم افزار سیستم ساز با ویژگی‌های گرافیکی رابط کاربری نه تنها زمان توسعه را کاهش می‌دهد بلکه بهره وری توسعه‌دهنده نرم‌افزار را نیز افزایش می‌دهد.

کامپوننت‌ها و قالب‌های آماده

نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب به متخصصان فناوری و کسب‌و‌کار این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های مورد نیاز خود را با ماژول‌ها، رابط‌ها، منطق، قالب‌ها و مدل‌های داده‌ای از پیش‌پیکربندی‌شده تولید کنند. هم‌چنین آن‌ها می‌توانند قابلیت‌های بیشتر را در این محیط گسترش داده و سفارشی کنند و در صورت وجود فرایند و گردش‌کار آن‌ها را بر اساس این قالب‌های آماده اتوماسیون کنند.

توسعه ساده‌تر و سریع‌تر

نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب مبتنی بر داده است و توسعه اپلیکیشن در آنمعمولاً با یک فایل اکسل یا مدل داده آغاز می‌شود. برنامه‌ها در یک محیط داخل مرورگر اینترنت بوه صورت کم کد توسعه می‌یابند که در آن می‌توان ۹۸درصد از کدنویسی‌های مرسوم را حذف کرد. در اکثر روش‌های توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری باید ساختاره داده برنامه را برای نگهداری، تبدیل، تعامل و حفظ جریان داده در برنامه به پایگاه داده تعریف شود که این اتفاق در سیستم‌ساز پگاه آفتاب به راحتی انجام می‌شود.

امکان یکپارچه‌سازی با دیگر نرم‌افزارها و استفاده ازAPI ها

پلتفرم سیستم ساز پگاه آفتاب این امکان را می‌دهد تا داده ها و منطق هر سیستم یا سرویس اصلی را به شکلی امن و کارآمد با دیگر سیستم‌های نرم‌افزاری مورد استفاده شرکت یا سازمان یکپارچه کنیم. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از APIها و کانکتورهای از پیش پیکربندی شده اقدام به یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و تولید اپلیکیشن‌های بیشتر کنند.

نرم افزار سیستم‌ساز پگاه آفتاب چطور کار می‌کند؟

۱. ماژول طراح جداول اطلاعاتی

جمع آوری و مدیریت داده‌ها اولین گام ایجاد یک برنامه در نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب است. از وارد کردن داده‌های موجود گرفته تا ایجاد جداول اطلاعاتی و فیلدهای مورد نیاز که به سادگی می‌توان آن‌ها را تعریف کرد و روابط بین داده‌ها را برقرار کنیم. در این مرحله انواع داده‌ای (Data Type) که برای تعریف ساختار اطلاعاتی مورد نیاز است را در اختیار خواهیم داشت. و هم‌چنین می‌توان در صورت نیاز قواعد اعتبارسنجی را بر روی هر فیلد اعمال کرد. با امکان طراحی ساختار داده به صورت Low Code در این گام بدون پیچیدگی سیستم شما دقیقاً همانطور که می‌خواهید رفتار می‌کند.

۲. ماژول طراح فرم

اینکه ظاهر اپلیکیشن شما چگونه باشد یک عنصر حیاتی برای کاربران است. در این مرحله از طریق عناصر گرافیکی به سادگی می‌توانید بر مبنای جداول اطلاعاتی تعریف‌شده در مرحلهٔ قبل فرم‌هایی را به صورت اتوماتیک طراحی کرد و با امکانات پیشرفتهٔ موجود در این بخش شکل و جزئیات نمایش تمام مشخصه‌های اجزای هر فرم را سفارشی‌ساز نمود. علاوه بر این در این ماژول امکان کدنویسی با جاوااسکریپت و CSS نیز برای پوشش نیازمندی‌های پیشرفته وجود دارد.

ماژول طراح فرم در نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب
فرم ساز نرم افزار BPMS پگاه آفتاب

۳. ماژول اعمال قوانین و شرط‌ها

ماژول اعمال قوانین و شرط‌ها این امکان را به توسعه‌دهنده می‌دهد که بدون کدنویسی و به سهولت در داخل همان محیط نرم افزار سیستم ساز، اعتبارسنجی و شروط لازم بر روی فیلدهای اطلاعاتی مختلف تعریف‌شده را اعمال کند. البته در صورت وجود سناریو‌های پیچیده‌تر می‌توان از زبان C# برای پیاده‌سازی و صحت‌سنجی آن‌ها را روی جداول اطلاعاتی موجود یا جدید استفاده کرد. با ابزار اسکریپت نویسی نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب می‌توانید منطق پشت برنامه و شرط‌های لازم را به برنامه خود اضافه کنید تا سیستم طراحی‌شده با حداکثر کارآیی کار کند.

۴. ماژول تعیین سطح دسترسی‌ها

از طریق سیستم مدیریت نقش‌ها و مجوزها در سیستم ساز پگاه آفتاب می‌توانید کنترل کنید چه کاربری چه عناصری از اپلیکیشن تولید‌شده را ببیند، سلسله مراتب دسترسی دقیق به داده‌ها را تعریف کنید و تغییرات ایجاد شده در برنامه خود را کنترل و مدیریت کنید. هم‌چنین این ماژول امکان تعریف قوانین دسترسی برای جداول اطلاعاتی، فیلدها و عملیات‌ها (ذخیره، حذف و …) را نیز ارائه می‌دهد و می‌توان بدون محدودیتی در آن بر روی رکوردهای جداول اطلاعاتی نیز قوانین دسترسی را پیاده کرد.

ماژول تعیین سطح دسترسی‌ها در نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب
ماژول داسبوردساز و گزارش_ساز در نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب

۵. ماژول داشبوردسازی و گزارش‌سازی

در این بخش با داده‌های جمع‌آوری‌شده از فرم‌های مختلف سیستم می‌توانید با استفاده از قالب‌های پیش‌ساخته داشبوردها و گزارش‌هایی را در چند دقیقه برای گروه‌های مختلف کاربری بسازید و آن‌ها را به شیوهٔ خود و بر اساس نیازهای مختلف سفارشی‌سازی کنید. همه گزارش‌ها را می‌توانید به صورت خودکار و بر اساس فرم‌های داخل اپلیکیشن خود بسازید. در ماژول داشبوردساز می‌توانید از انواع نمودارها، چارت‌ها، تصاویر و فایل‌های صوتی/تصویری استفاده کنید و با تعیین KPI‌‌ها داده‌ها را به صورت فیلتر‌شده به نمایش درآرید. همچنین می‌توانید بر اساس یک فرم، بیش از یک گزارش ایجاد کنید.

+

ماژول طراح فرایند در نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب

۶. ماژول مدل‌سازی فرایند

علاوه بر ماژول‌های معمول یک نرم افزار سیستم ساز، راهکار پگاه آفتاب مجهز به یک موتور طراح فرایند مبتنی بر زبان مدل‌سازی BPMN 2.0 است که قابلیت پیاده‌سازی و توسعه سیستم‌های نرم افزاری بر اساس فرایند را به کاربران می‌دهد.

این ماژول کاربردی مجزا از دیگر ماژول‌ها دارد و توسعهٔ سیستم به آن وابسته نیست و تنها در صورتی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد که اپلیکیشن مورد نیاز گردش‌کاری فرایندی داشته باشد.

امکانات ماژول‌های سیستم سازی کسب و کار

 • ایجـاد جداول و سـتون‌های مـورد اسـتفاده بـرای نگهـداری اطلاعات مـورد نیـاز
 • امکان استفاده از ساختار دادهٔ طراحی شده به عنوان یک نوع داده‌ای (Data Type) جدید در جداول اطلاعاتی دیگر
 • امکان تعریف انواع داده‌ای (عددی، رشته ای، تاریخ، تصویر و …)
 • دسترسی آسان و سریع به نقشه جداول اطلاعاتی
 • طراحی رابط کاربری بدون نیاز به کدنویسی
 • پشتیبانی از انواع فیلد‌های اطلاعاتی در فرم‌ها
 • امکان استفاده از قالب‌های پیش‌ساخته
 • امکان استفاده از قابلیت Drag & Drop در طراحی فرم
 • پشتیبانی از طراحی واکنش‌گرا
 • امکان سفارشی‌سازی فرم‌ها با استفاده از JavaScript و CSS
 • تقویم فارسی و میلادی
 • استفاده از کتابخانه محبوب و کاملاً بروز Bootstrap
 • امکان استفاده از CSS برای طراحی اختصاصی فرم‌ها و بخش‌های مختلف رابط کاربری
 • دارای کنترل‌های پیشرفتهٔ جستجو
 • امکان نمایش دیتای جداول اطلاعاتی مرتبط در یک فرم
 • پشتیبانی از طراحی مبتنی بر Cross Browsers
 • پشتیبانی از اجزای استاندارد طراحی فرم مانند: Buttons،checkbox ، Button group، Radio Button Card، Carousel، Collapse، Dropdowns، Input group، Jumbotron، List group و …
 • تعیین نوع دسترسی به ساختار اطلاعاتی (ایجاد، اصلاح، خواندن، غیرمجاز)
 • تعیین نوع دسترسی به اطلاعات بر اساس عبارت‌های شرطی
 • تعیین دسترسی به عملیات‌ها
 • ساخت، ویرایش و حذف کاربران، گروه ها و سمت های سازمانی
 • تعیین دسترسی به مشخه‌های فیلدهای جداول اطلاعاتی
 • تعیین دسترسی به کوئری‌های مختلف
 • امکان بکارگیری قالب‌های پیش‌ساخته برای گزارش‌گیری
 • تعریف انواع فیلتر بر اساس پارامترهای مختلف مورد نیاز
 • پشتیبانی از انواع نمودارهای چارت، دایره‌ای، میله‌ای، ماتریکسی و …
 • امکان خروجی گرفتن از اطلاعات در فایل اکسل
 • امکام ایجاد نمودارها بر اساس جستجوی تعریف‌شده
 • امکان دریافت خروجی از گزارش‌ها به صورت فایل ورد
 • امکان ایجاد داشبوردهای متفاوت بر اساس نقش‌ها یا گروه‌های مختلف

قدرت طراحی و توسعه انواع اپلیکیشن‌های سازمانی

نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب ابزاری است که با آن می‌توان انواع اپلیکیشن‌های سازمانی در حوزه‌ها و صنایع مختلف را با اتکا به توان داخلی خود سازمان و بدون نیاز به تخصص‌های پیچیدهٔ نرم‌افزاری پیاده‌سازی کرد.

با این ابزار کم کد، مدرن کردن برنامه های قدیمی سازمان بدون صرف هزینه و زمان زیاد قابل انجام خواهد بود و به شما امکان می‌دهد فرهنگ دیجیتالی خود را با سرعت بیشتری بسازید.

هم‌چنین می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و برای توسعه سیستم‌‌های نرم‌افزاری خاص منظوره که به صورت آماده در بازار وجود ندارد و مختص کسب‌و‌کار شما است با پلتفرم سیستم ساز پگاه آفتاب توسعه داده و با چابکی و انعطاف حداکثری این اپلیکیشن‌ها را با سفارشی‌سازی‌های مورد نظر در سازمان خود بکار گیرید.

پروژهٔ انجام‌شده
۰
اپلیکیشین سازمانی
۰ +
ویژگی منتشر‌شده
۰ +

منتخب مشتریان سیستم ساز پگاه آفتاب

بانک-سپه-سیستم-ساز-پگاه-آفتاب
اتحادیه-کشوری-سوخت_های-جایگزین
نیروگاه-قم
شرکت-مدیریت-تولید-برق-کرمان
نیروگاه-شازند

مزایای استفاده از نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب

پوشش كامل نیازهای نرم‌افزاری سازمان

استقلال مشتریان در توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری

تسهیل تغییر روند‌ها و فرایند‌های سازمانی

کاهش هزینه‌های توسعه و تولید نرم‌افزار

افزایش شفافیت اطلاعاتی در سازمان

بهبود تصمیم‌گیری مبتنی بر داده

نمونه اپلیکیشن‌های ساخته شده با نرم افزار سیستم ساز

نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب در اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین

سیستم صدور مجوزها | اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین

اتحادیه کشوری سوخت‌های جایگزین در این پروژه به دنبال ساماندهی دیجیتالی صدور پروانه‌های کسب و درگاه مجوزه‌های خود بود. فرایندی که سیستم نرم افزاری آماده‌ای برای آن وجود نداشت و تولید آن با روش‌های مرسوم توسعه نرم‌افزار نیز زمان‌بر، پرهزینه و چالش‌برانگیز می‌بود. این سامانه با نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب توسعه و پیاده‌سازی شد به صورتی که از صفر تا صد صدور مجوز در آن به شکل فرایندی از ثبت نام کاربر و تکمیل فرم‌های درخواست در وبسایت اتحادیه تا مراحل بررسی، تایید و صحت‌سنجی و اعلان نتیجه در داخل یک وب اپلیکیشن یکپارچه قابل انجام باشد.

نرم افزار سیستم سازی کسب و کار در گروه صنعتی امید فنر

سیستم منابع انسانی | گروه امید فنر

گروه صنعتی امید فنر به دلیل داشتن فرایندهای اختصاصی در حوزهٔ منابع انسانی خود و عدم تناسب بسته‌های نرم افزاری آماده در بازار با نیازهای سازمان و عدم وجود رویکرد فرایندی در بسیاری از محصولات تصمیم بر بهره‌گیری از سیستم ساز پگاه آفتاب گرفت و موفق شد در طول زمانی کوتاه فرایند‌های مربوط به سیستم منابع انسانی مانند ۱. درخواست جذب ۲. مجوز استخدام ۳. صدور حکم ۴. صدور و تمدید قرارداد‌های استخدام ۶. درخواست مرخصی ۷. درخواست نیروی انسانی ۸. فرایند پاداش و جریمه ۹. فرایند قطع همکاری و گزارش‌های مربوط به این حوزه را به صورت فرایندی و یکپارچه با نرم افزار سیستم ساز پگاه آفتاب توسعه دهد و در سراسر سازمان پیاده‌سازی کند.

سوال‌های متداول

پاسخ به پرسش‌های شما دربارهٔ نرم افزار BPMS پگاه آفتاب

بله! این راهکار توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری داخل شرکت پگاه آفتاب طراحی و توسعه یافته است. نسل اول این راهکار در سال ۱۳۸۱ به صورت یک برنامه ویندوزی به نام «برنامه‌ساز» عرضه شد و نسل دوم آن در سال ۱۳۹۷ با تغییر فناوری و افزودن امکانات متعدد دیگر به عنوان نسل جدید «سیستم ساز پگاه آفتاب» معرفی شد.

این پلتفرم به شکلی توسعه یافته است که اغلب نیازهای کسب‌و‌کار بدون نیاز به کدنویسی قابل پیاده‌سازی است. اما این راهکار امکان کدنویسی به زبان JavaScript و #C را نیز در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار می‌دهد تا در صورت نیاز، درخواست‌های پیچیده‌ٔ خود را پیاده‌سازی کنند.

خیر! اگر در کسب‌و‌کار خود تخصص دارید و از حداقلی دانش در حوزهٔ فناوری اطلاعات برخوردار هستید می‌توانید چرخهٔ طراحی، مدل‌سازی و تولید اپلیکیشن خود را بدون نیاز به برنامه‌نویس‌های حرفه‌ای طی کنید. هم‌چنین تیم توسعه‌ و فنی پگاه آفتاب نیز آمادگی دارد در صورت پیچیدگی تقاضا ضمن شناسایی نیازهای شما، در فرایند طراحی تا تولید اپلیکیشن در کنار شما باشد.

در توسعهٔ این راهکار که با معماری Single-page application عرضه شده است از فریمورک ASP.NET Core در بک‌اند و کتابخانه React در فرانت‌اند استفاده شده است.