شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان (بهره‌بردار نیروگاه بخار بندر‌عباس) به جمع بهره‌برداران ERP نیروگاهی پیوست. انتظار می‌رود روند استقرار ماژول‌های ERP‌ نیروگاهی پگاه آفتاب در نیروگاه بخار بندر‌عباس، که زیر نظر کارگروهی متشکل از متخصصان نیروگاه بندرعباس و تیم ERP پگاه آفتاب آغاز شده است، در یک سال آینده به پایان برسد.

پس از طی شدن دورهٔ استقرار و آموزش کاربران، ماژول‌های ERP نیروگاهی پگاه آفتاب شامل مدیریت نگهداشت دارایی‌های فیزیکی (شامل سیستم‌های نگهداری و تعمیرات و لاگ شیت)، مدیریت مالی و حسابداری، مدیریت منابع انسانی و رفاهی، مدیریت اداری، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت بهره‌برداری و برنامه‌ریزی، آمار و اطلاعات در شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان وارد مرحلهٔ بهره‌برداری خواهند شد.

نیروگاه بخار بندرعباس که بزرگ‌ترین نیروگاه استان هرمزگان است، با ظرفیت تولید ۱۲۸۰ مگاوات در غرب بندرعباس در مجاورت دریا و همسایگی روستای خونسرخ واقع شده است.

نیروگاه بخار بندرعباس که بزرگ‌ترین نیروگاه استان هرمزگان است، با ظرفیت تولید ۱۲۸۰ مگاوات در غرب بندرعباس در مجاورت دریا و همسایگی روستای خونسرخ واقع شده است.

این نیروگاه شامل ۴ واحد بخار ۳۲۰ مگاواتی ساخت شرکت ایتالیاییِ Franco Tosi است. نیروگاه بخار بندرعباس در سال ۱۳۵۹ و فاز دیگر آن در سال ۱۳۶۴ به بهره‌برداری رسیده است.

ERP نیروگاهی پگاه آفتاب به عنوان تنها سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانِ نیروگاهی در ایران، بر اساس تبیین و تحلیل فرایند‌های جاری در سازمان نیروگاه و نیاز‌های واقعی نیروگاه‌های کشور توسعه داده شده است.

اجزای راهکار ERP‌ نیروگاهی

اجزای راهکار ERP‌ نیروگاهی

این محصول که از ۳۰ ماژول در حوزه‌های تخصصی نیروگاه و حوزه‌های عمومی تشکیل شده است با اتوماسیون فرایند‌های عملیاتی و ستادی نیروگاه و اتصال حوزه‌های به‌هم پیوسته و یکپارچه‌سازی اطلاعات ضمن دیجیتالی‌سازی فرایند‌ها در نیروگاه، امکان مدیریت کل‌نگر و چابک سازمان نیروگاه را نیز برای سطوح مدیریتی نیروگاه فراهم خواهد کرد.

 


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0

خبرنامه پگاه آفتاب

برای دریافت جدیدترین مقالات و مطالب پایگاه دانش پگاه آفتاب ایمیل خود را وارد کنید.