شرکت مدیریت تولید برق ری، بهره‌بردار نیروگاه ری به جمع بهره‌برداران ERP نیروگاهی پگاه آفتاب پیوست.

از ابتدای فروردین ماه استقرار ماژول‌های مختلف ERP نیروگاهی در این نیروگاه آغاز شده و امید است در سال ۱۴۰۰با همکاری تیم استقرار پگاه آفتاب و متخصصان شرکت مدیریت تولید برق ری کلیهٔ فرایند‌های مدیریت دارایی‌های فیزیکی (نگهداری و تعمیرات)، مالی و حسابداری، منابع انسانی، مدیریت اداری، زنجیره تامین کالا و خدمات، بهره‌برداری، مهندسی و برنامه‌ریزی، آمار و اطلاعات این نیروگاه به صورت نرم‌افزاری دیجیتالی‌سازی شده و در یک ساختار یکپارچه و متمرکز مدیریت شود.

یکپارچه‌سازی و اتوماسیون فرایند‌های بهره‌برداری و نگهداشت نیروگاه، استفاده‌ از داده‌ها و ایجاد گزارش‌ها و افزایش بهره‌وری و بهبود عملیاتی، از اهداف نیروگاه ری در بهره‌برداری از ERP نیروگاهی پگاه آفتاب است.

شرکت مدیریت تولید برق ری که تا پیش از این از چندین سیستم مختلف در قالب جزیره‌های مجزا استفاده می‌کرد، با هدف یکپارچه‌سازی و اتوماسیون فرایند‌های بهره‌برداری و نگهداشت نیروگاه، استفاده‌ از داده‌ها و ایجاد گزارش‌ها و افزایش بهره‌وری و بهبود عملیاتی، ERP نیروگاهی را تهیه نموده است.

 ERP نیروگاهی پگاه آفتاب، تنها سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانِ نیروگاهی ایران است و هم‌اکنون در بیش از ۳۵ نیروگاه و در ۱۹ استانِ کشور در حال بهره‌برداری است. این سیستم با ۳۰ ماژول تخصصی و پوشش بیش از ۱۷۵ فرایند صنعت نیروگاهی تمام نیازهای سیستمی حوزه‌های مدیریت، بهره‌برداری، مهندسی، نگهداری و تعمیرات،‌ اداری، منابع انسانی، مالی و پشتیبانی را پوشش می‌دهد.

نیروگاه ری یکی از نیروگاه‌های گازی ایران با ظرفيت اسمی ۳۶واحد توربين گاز و  ۱۱۷۱مگاوات است و در حال حاضر توليد برق شبکه سراسری و در مواردی بعنوان تنظيم کننده فرکانس شبکه عمل می‌نمايند. با توجه به تنوع و تعداد توربين‌های نصب شده اين نيروگاه يکی از متنوع‌ترين نيروگاه‌های گازی جهان است.

در یازده ماه نخست سال ۹۹ میزان تولید برق نیروگاه گازی ری با افزایش ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به دو میلیارد کیلو وات ساعت رسید که از این میزان حدود ۱ میلیارد و ۹۴۲ میلیون کیلو وات ساعت به صورت خالص در اختیار شبکه سراسری برق کشور قرار گرفته است.


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0

خبرنامه پگاه آفتاب

برای دریافت جدیدترین مقالات و مطالب پایگاه دانش پگاه آفتاب ایمیل خود را وارد کنید.