پروژهٔ استقرار راهکار لاگ شیت (ثبت، ذخیره‌سازی و تحلیل داده‌های عملیاتی تجهیزات) در شرکت مدیریت تولید برق دماوند (نیروگاه شهدای پاکدشت) آغاز شد. طی برنامه انتظار می‌رود ظرف هفته‌های آتی و پس از پایان عملیات استقرار، تکمیل ساختار اطلاعاتی و فرایند‌های مربوطه و یکپارچه‌سازی راهکار لاگ‌شیت با سیستم‌ نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب، این راهکار به صورت عملیاتی در این نیروگاه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نیروگاه شهدای پاکدشت از نخستین نیروگاه‌هایی است که ماژول مدیریت نگهداری و تعمیرات و برخی دیگر از ماژول‍‌های ERP نیروگاهی پگاه آفتاب در آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

نیروگاه دماوند از نخستین نیروگاه‌هایی است که ERP پگاه آفتاب در آن مورد استفاده قرار گرفته است.

نیروگاه دماوند از نخستین نیروگاه‌هایی است که ERP پگاه آفتاب در آن مورد استفاده قرار گرفته است.

راهکار لاگ شیت پگاه آفتاب با استفاده از امکاناتی چون اپلیکیشن اندرویدی آنلاین و آفلاین، راه حلی قطعی، کارآ و مقرون‌به‌صرفه برای حل مشکلات مربوط به ثبت سیار و دستی داده‌های عملیاتی تجهیزات است، که در بیشتر سازمان‌های تجهیز محور رایج است. مشکلاتی که می‌توان به عنوان نمونه به تعدادی از آن‌ها مانند زمان‌بر بودن عملیات ثبت دستی داده‌ها، عدم امکان دسترسی سریع و آسان به داده‌های جمع‌آوری‌شده و هم‌چنین عدم امکان تحلیل داده‌ها و استفاده از آن‌ها در روتین‌های صدور درخواست‌کارِ بابرنامه (pm, CBM, PdM) اشاره کرد. نرم‌افزار لاگ‌شیت پگاه آفتاب تمام فرایند ثبت تا اشتراک گذاری و کاربردی‌سازی مقادیر پارامترهای عملیاتی تجهیزات را در قالب یک پلتفرم یکپارچه و به صورت مکانیزه فراهم آورده است.

 

برنامه اندرویدی لاگ شیت پگاه آفتاب

برنامه اندرویدی لاگ شیت پگاه آفتاب

 

پگاه آفتاب با تجزیه و تحلیل همهٔ روش‌های لاگ‌برداری، راهکار نرم‌افزاری هوشمندی را مبتنی بر پلتفرم‌های اندروید و دسکتاپ توسعه داده است که با استفاده از آن سازمان‌ها می‌توانند تمام چرخهٔ طراحی، ثبت، انتقال اطلاعات، بازخورد و بکارگیری برگه‌های لاگ‌شیت و مقادیر پارامترهای آن‌ها را به‌صورت کاملاً دیجیتالی و یکپارچه به انجام برسانند.

نیروگاه سیکل ترکیبی دماوند معروف به نیروگاه شهدای پاکدشت، که در استان تهران واقع شده است، یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۲۸۶۸ مگاوات است که شامل ۱۲ واحد گازی ۱۵۹ مگاواتی با ظرفیت ۱۹۰۸ مگاوات و ۶ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی با ظرفیت ۹۶۰ مگاوات است. دو واحد گازی و یک واحد بخار، یک بلوک نیروگاهی را تشکیل می‌دهد.

نیروگاه دماوند بزرگ‌ترین نیروگاه ایران است که در مجموع 4% ظرفيت توليد برق كشور را دارا می‌باشد.

نیروگاه دماوند بزرگ‌ترین نیروگاه ایران است که در مجموع ۴% ظرفيت توليد برق كشور را دارا می‌باشد.

نیروگاه دماوند در زمان ساخت، بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی خاورمیانه بوده و هم‌اکنون نیز بزرگ‌ترین نیروگاه ایران است که در مجموع ۴% ظرفيت توليد برق كشور را دارا می‌باشد.

میانگین قدرت عملی نیروگاه ۲۳۶۶ مگاوات است که قدرت عملی در زمستان ۲۵۳۲ مگاوات و در تابستان ۲۱۷۲ مگاوات است. میانگین قدرت عملی واحدهای گازی ۱۲۴٫۸ مگاوات و واحدهای بخار ۱۴۴٫۷ مگاوات است.


نظر بدهید

1500 کاراکتر باقیمانده

تعداد نظرات0

خبرنامه پگاه آفتاب

برای دریافت جدیدترین مقالات و مطالب پایگاه دانش پگاه آفتاب ایمیل خود را وارد کنید.