نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب

قدرت مدیریت یکپارچه و دیجیتالی دارایی‌های فیزیکی

نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب

نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب تجربه‌ای ۲۰ ساله

در سال ۱۳۸۰ نرم افزار نگهداری و تعمیرات به عنوان اولین محصول پگاه آفتاب به سفارش یکی از نیروگاه‌های کشور تولید شد. روند تکامل و توسعهٔ راهکار نگهداشت پگاه آفتاب در این سال‌ها به‌شکلی بوده، که اکنون این محصول به ‌عنوان راهکاری جامع برای مدیریت دارایی‌های فیزیکی در صنایع مختلف شناخته می‌شود. پگاه آفتاب در این مسیر تاکنون مفتخر به همکاری با بیش از ده‌ها سازمان کشور بوده است. مجهز بودن نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب به ماژول‌های مدیریت تجهیزات، نت پیشگیرانه، نت مبتنی بر شرایط CBM، نت پیشگویانه PdM، مدیریت درخواست‌کار و دستورکار، ورک پرمیت Work Permit، مدیریت گردش‌کار فرایند، مدیریت منابع انسانی نگهداشت، مدیریت ایمنی، سلامت و بهداشت محیط کار HSE، پروژه‌های نگهداری و تعمیرات و داشبورد و گزارش‌های تحلیلی و هم‌چنین به‌کارگیری فناوری‌های روزآمدی چون مدیریت فرایند‌های کسب‌و‌کار، باعث شده تا این راهکار ابزار‌های لازم جهت مدیریت فراگیر، یکپارچه و هدفمند برای نگهداشت ماشین‌آلات و تجهیزات را فراهم و امکان بهره‌مندی از استراتژی‌های نوین نت را میسر سازد. هم‌چنین سیستم نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب این امکان را دارد تا با ماژول‌های اختصاصی راهکار مدیریت دارایی های فیزیکی پگاه آفتاب (EAM) اعم از مدیریت اسناد و آرشیو الکترونیک، مدیریت انبار قطعات یدکی و مواد مصرفی، مدیریت زنجیره تامین کالا و خدمات و راهکار اندرویدی جمع‌آوری سیار داده‌ها (لاگ‌شیت و چک‌لیست) نیز یکپارچه شود.

تغییر استراتژی نگهداشتِ مبتنی بر فرم‌های کاغذی یا اکسل محور به نرم افزار نگهداری و تعمیرات موجب ساده‌تر شدن انجام فعالیت‌هایی چون پایش و ردیابی، ثبت کار‌‌ها، تحلیل روند‌ها و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های نگهداشت می‌شود.

ماژول‌های نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب

مدیریت تجهیز

شناسنامهٔ تجهیزات و دارایی‌های فیزیکی خود را مبتنی بر استاندارد‌های مختلف مانند ISO 14224، KKS، AKS و … تعریف و تجهیزات را در طول چرخهٔ عمر خود ردیابی و مدیریت کنید. هم‌چنین در سیستم نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب می‌توانید به سادگی تمام اطلاعات مربوط به نگهداشت تجهیزات را در در یک مکان مشاهده و مدیریت نمایید.

مدیریت استراتژی‌های نت

در نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب این امکان را دارید تا تجهیزات را بر اساس معیارهای اصلی تصمیم‌گیری اولویت‌بندی و درجه اهمیت آن‌ها را تعیین کنید و با استفاده از اجزای مختلف سیستم استراتژی‌های نگهداشت، از واکنشی تا پیش‌کنشی، را بسته به نیاز خود اجرا کنید و مدیریت Pm‌ها، CBM‌ها، PdM‌ها و انواع پروژه‌های نگهداشت را در دست بگیرید.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات - ماژول مدیریت دستورکار

مدیریت درخواست کار و دستور کار

با نرم افزار CMMS پگاه آفتاب به سادگی می‌توانید کلیهٔ مراحل صدور تا تایید درخواست‌کارها، هماهنگی‌ها و انجام دستور‌کار‌ها را به صورت دیجیتالی و بدون کاغذ اجرا کنید. هم‌چنین در محیطی کاملاً یکپارچه کلیهٔ فعالیت‌های نقش‌آفرینان درخواست‌کارها را پایش کرده و یک مرکز دیجیتالی متمرکز برای ذخیره دائمی درخواست‌کارها ایجاد کنید. در هر زمان و به لحظه به انواع گزارش‌های عملیاتی و تحلیلی از تاریخچهٔ کار‌ها، هزینه‌ها، خرابی‌ها و اطلاعات دیگر دسترسی خواهید داشت.

ورک پرمیت Work Permit

اگر شما در صنایعی مانند نیروگاه‌، پالایشگاه‌، پتروشیمی و صنایع مشابه به فعالیت نگهداری و تعمیرات مشغول هستید با استفاده از ماژول ورک پرمیت Work Permit نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب می‌توانید همهٔ مراحل و اطلاعات لازم برای انجام ایزوله‌ها، سیموله‌ها و صدور مجوز (ضمانت‌نامه) برای انجام درخواست‌کار‌ها را پیاده‌سازی و اجرا کنید.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات - ماژول ورک پرمیت

مدیریت گردش‌ کارِ فرایند

با چند کلیک گردش کار فرایند‌های درخواست کار و دستور کار را به صورت گرافیکی طراحی کنید؛ قواعد و شرط‌های لازم را به سادگی و بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی تعیین کنید و از امکانات کارپوشه برای جاری‌سازی فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده استفاده نمایید. هم‌چنین می‌توانید هر زمان که لازم است گردش‌کار خود را به سادگی اصلاح کنید. 

ایمنی، سلامت و بهداشت محیطی HSE

در نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب امکان پوشش نکات و دستور‌العمل‌های ایمنی، سلامت شغلی و بهداشت کار  و حفاظت از محیط‌زیست مبتنی بر اطلاعات پیاده‌سازی‌شدهٔ مبتنی بر استاندارد‌‌هایOHSAS18001 ، ISO 45001 و ISO 14001 میسر است.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات - ماژول ایمنی و بهداشت محیط

داشبورد و گزارش‌های تحلیلی

به سادگی اطلاعاتِ بخش‌های مختلف مدیریت نگهداری و تعمیرات را با استفاده از گزارش‌های از پیش‌ساخته شده استخراج کرده و برای تحلیل‌های کامل‌تر داشبورد‌های مورد نیاز خود را بر اساس KPI‌های مختلف در طول چند دقیقه طراحی نموده و از آن‌ها استفاده کنید. هم‌چنین این امکان را دارید که دسترسی کاربران به خروجی گزارش‌ها را با استفاده از امکانات تعیین سطوح دسترسی مدیریت کرده و در صورت نیاز از گزارش‌ها در فرمت‌های اکسل و ورد و دیگر فرمت‌های استاندارد خروجی بگیرید.

مزایای بهره‌برداری از نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب

دسترسی سریع

با نرم افزار نگهداری و تعمیرات ‌تکنسین‌ها و متخصصان ضمن دسترسی سریع به سوابق دارایی‌ها و تجهیزات، دستور‌کار‌های قدیمی‌تر، اطلاعات تعمیراتی گذشته و تاریخچهٔ قطعات یدکی جایگزین‌شده، فرایند عیب‌یابی و رفع مشکل از تجهیز را به سادگی می‌توانند پیش ببرند.

نت با برنامه

نت‌های با برنام در موعد زمانی مشخص خود در انطباق کامل با دستور‌العمل‌ها و الزامات تولید‌کنندهٔ تجهیز آغاز به کار می‌کنند. هم‌چنین پس از پیکربندی سیستم دستور‌کار‌هایِ مرتبط به نت با برنامه به سرعت و به سادگی، کاملاً منطبق بر برنامهٔ طراحی شده و به همراه تمام اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل دستور‌کار تکمیل خواهند شد.

پایش هزینه‌ها

در طول تکمیلِ دستور‌کار در هر تجهیزی امکان رهگیری جزئیات هزینه‌‌ها اعم از هزینهٔ قطعاتِ یدکی، نیروی انسانی، هزینهٔ سرویسِ تجهیزات در طول زمان و دیگر هزینه‌های متفرقه‌ فراهم است. این کار سهولت در ساخت گزارش دربارهٔ‌ هزینه‌های صرف شده را در پی دارد و باعث می‌شود به صورت تفکیک شده بخش‌هایی که بودجه در آن‌ها صرف شده است قابل مشاهده شود.

کنترل هوشمند موجودی

با استفاده از نرم افزار نگهداری و تعمیرات سازمان شما به صورت خودکار قطعات یدکی و تامین‌کنندگان را ردیابی و موجودی هر قطعه را کنترل کرده و به این وسیله همیشه میزان موجودی را در حالت بهینه قرار دهد. اگر موجودی از کمینهٔ تعیین شده به سطح پایین‌تری برود سیستم هشدار‌های لازم را برای کاربران و تامین‌کنندگان ارسال می‌کند تا فرایند سفارش مجدد قطعات آغاز شود.

تحلیل مبتنی بر داده

با تحلیل خرابی‌ها، زمانِ توقف‌ها، میزان استفاده از منابع، و الگوی صرفِ هزینه‌ها در سیستم نت پگاه، می‌توانید تغییراتی را اجرا کنید که باعث ارزش‌افزایی یا کاهش ریسک شوند و نقاط ضعف سازمان شما در نگهداری و تعمیرات را بهبود دهد. این تحلیل‌ها می‌تواند به شناسایی مشکلات تجهیزات، سنجش رویه‌های کاری با استاندارد‌های صنعت و شناسایی بهروش‌ها منجر شود.

اتوماسیون دستور‌کار‌ها

CMMS پگاه آفتاب با اتوماسیون فرایند دستور‌کار این اطمینان را ایجاد کند که با بروز شدن و ترتیبِ خودکار دستور‌کار‌ها در داخل سیستم نرم‌افزاری دیگر مدیران زمان خود را برای کنترل مدام کارکنان واحد نگهداری و تعمیرات و گوشزد کردن دستور‌کارهای آن‌ها هدر نمی‌دهند و بنابراین مدیران نگهداشت و تیم‌های آن‌ها می‌توانند بدون وقفه بر روی کار متمرکز شوند.

زیرساختی برای مدیریت یکپارچهٔ تجهیزات و نفرات عملیات نگهداری و تعمیرات

امکانات نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب

امکانات متعدد ماژول‌های مختلف نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب زیرساختی برای مدیریت یکپارچهٔ کلیهٔ اقدامات حوزهٔ نگهداشت و تجهیزات مربوطه را برای راهبران و مدیران نگهداشت فراهم می‌کند. هم‌چنین این امکانات قدرت بکارگیری انواع استراتژی‌های نت را برای تصمیم‌گیرندگان فراهم می‌کند تا هر سازمان بر اساس نیاز خود، فرهنگ سازمانی، نوع تجهیزات، تعداد نیروی انسانی و ملزومات هزینه‌ای نسبت به جاری سازی هر کدام از استراتژی‌ها در نرم افزار cmms اقدام کند.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب در صنایع مختلف

صنعت تولید / کارخانجات تولیدی

با نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب از دارایی‌های خود را محافظت کنید، نیازهای تولید را برآورده سازید و بهره‌وری و سود نهایی خود را افزایش دهید

نرم افزار CMMS پگاه آفتاب راهکاری مقرون به صرفه برای بهبود قابلیت اطمینان تجهیزات، نرخ تکمیل کارها، گردش قطعات مورد نیاز تعمیرات و موارد دیگر در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد. ابزارهای پایش و ردیابی کارها و مراحل دستورکار در سیستم نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب امکان برنامه‌ریزی، زمان بندی و اولویت‌بندی کارهای مهم را به سازمان تولید‌کننده می‌دهد. هم‌چنین این سیستم می‌تواند به پیش‌بینی خرابی تجهیزات قبل از وقوع کمک کند. در نتیجه، تیم‌هایی در زمینه‌هایی از نگهداری و تعمیرات صنعتی گرفته تا نفت و گاز می‌توانند تجهیزات تولید را در بالاترین عملکرد خود حفظ کنند.

با رابط کاربرپسند نرم افزار پگاه آفتاب و قابل دسترس بودن آن بر روی تلفن همراه، تکنسین‌ها و اپراتورهای خط تولید می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند و به سرعت یاد بگیرند که چگونه دستورکارهای تعیین‌شده را مشاهده و تکمیل کنند. مدیران نیز به داده‌های ضروری برای تصمیم‌گیری آگاهانه، از قبیل داده‌های مربوط به دارایی‌های حیاتی، خرابی‌ها، PMهای عقب افتاده، خرابی‌ها، مدیریت موجودی، کارهای اضطراری و سایر KPIهای نگهداشت دسترسی پیدا می‌کنند. هم‌چنین نرم افزار پگاه آفتاب نیز باعث حرکت به سمت کنترل و رعایت مقررات و دستورالعمل‌های ایزو در سازمان‌های تولیدی می‌شود.

افزایش نرخ تکمیل کار

با مدیریت دستورکارها و درخواست از هر دستگاهی اعم از دسکتاپ و موبایل از طریق مرورگر و اپلیکیشن موبایلی

کاهش ضایعات و اتلاف‌ها

با کنترل و مدیریت در دسترس بودن قطعات یدکی و مرتبط کردن آنها با تجهیزات و PM‌ها

استفادهٔ بهینه از منابع

با مشاهده برنامه‌های کاری در نمای تقویم بر اساس روز، هفته یا ماه، برنامه‌ریزی و استفاده از منابع نیروی انسانی و دیگر منابع کارآمدتر خواهد شد.

بهبود قابلیت اطمینان و آپتایم

با ایجاد PM‌ها مبتنی بر تقویم و/یا سنجه‌های برآمده از اطلاعات استخراج‌شده و ثبت شدهٔ هر تجهیز در سیستم.

جلوگیری از خرابی‌های غیرمترقبه

با برنامه‌ریزی دستورکارهای نگهداشت بر اساس داده‌های مبتنی بر نگهداری و تعمیرات مبتنی بر شرایط که در سیستم فراهم است.

دسترسی سریع به اطلاعات تجهیزات

با ذخیره اطلاعات شناسایی دارایی، مشخصات، مکان، سلسله مراتب اجزا و موارد دیگر.

صنعت نفت و گاز

عمر تجهیزات و دارایی‌های فیزیکی سازمان خود را افزایش دهید، استانداردهای انطباق را رعایت کنید و از خرابی‌ها جلوگیری کنید

با توجه به تجهیزات گسترده و پیچیده که خیلی اوقات در مکان‌ها و جغرافیاهای سخت و صعب‌العبور نصب هستند، مدیریت موثر نگهداری و تعمیرات بدون داشتن ابزار مناسب چالش برانگیز، زمان‌بر و بسیار پر خطا و خطرناک خواهد بود. نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب به صنایع نفت و گاز کمک می‌کند تا با افزایش زمان کارکرد تجهیزات، کاهش هزینه‌های نگهداشت و فراهم کردن امکان برنامه‌ریزی سیستمی مبتنی بر اطلاعات تجهیزات اجرای ایمن و قابل اطمینان عملیات‌های صنایع نفت و گاز محقق شود. سیستم CMMS ما با انعطاف‌پذیری و امکانات سفارشی‌‌سازی و رابط کاربری بصری و ساده که همراه با آموزش و پشتیبانی قوی است، عملیات نفت و گاز را به تمام ابزارهایی که برای ارتقای مدیریت کارآ و دیجیتالی نگهداشت خود به آن نیاز دارند، فراهم می‌کند.

نرم افزار CMMS به واحد‌های نفت و گاز کمک می‌کند تا مطابقت با استانداردهای عملیاتی و نظارتی (مانند IPS) را ساده‌تر پیش ببرند و اقدامات مربوط به بازرسی‌ها را به صورت دیجیتالی و بدون کاغذ تولید و پیگیری کنند و مستندات بازرسی‌های تکمیل شده و دستورکارهای انجام شده را با تمام داده‌های لازم برای همیشه در دسترس داشته باشند و از داده‌های آن در داشبوردهای مدیریتی استفاده کنند.

حمایت از انطباق با مقررات

با پایش سابقه و تارخچه اقدامات، مستندسازی رویه‌ها و فرایند‌های کاری و اتوماسیون فرایند‌ها و آلارم‌ها، امکان انطباق با استانداردهای زیست محیطی، بهداشت و ایمنی فراهم می‌شود.

افزایش کیفیت و عمر دارایی‌ها

با امکان تعریف و برنامه‌ریزی سیستماتیک نت پیشگیرانه در سطح وظیفه‌ای یا فرایندی برای تمام تجهیزات بالادستی، میانی و پایین دستی صنعت.

آگاهی از کارکرد دائمی تجهیزات

با نظارت بر داده‌های مبتنی بر وضعیت تجهیزات مانند نویز، لرزش، دما، روان کننده‌ها، سایش، خوردگی، فشار و جریان و اتصال سنسورهای مختلف به سیستم CMMS پگاه آفتاب.

صنایع عذایی

فرایندها را ساده کنید، نرخ بالای آپتایم را تجربه کنید و استانداردهای سختگیرانه را با موفقیت پشت سر بگذارید

سلامت و ایمنی در صنایع غذایی حرف اول را می‌زند و رعایت استانداردهای سخت‌گیرانهٔ این صنعت بدون بهره‌گیری از یک سیستم CMMS قدرتمند تقریبا غیرممکن است. با یک سامانه نگهداری و تعمیرات کارآمد و توانایی اعمال برنامه‌های نت پیشگیرانه می‌توان ضمن کنترل هزینه‌های نگهداشت، عمر دارایی‌ها را به حداکثر رساند، زمان خرابی تجهیزات خط تولید مواد غذایی را کاهش داد، و از رعایت مقررات سختگیرانه بهداشت و ایمنی در حوزهٔ تجهیزات اطمینان حاصل کرد.

هم‌چنین سیستم ما امکانات ارزشمندی را به مدیران نگهداری و تعمیرات ارائه می‌دهد تا به کمک آن‌ها ساعات کار و دستور‌کارها را برنامه ریزی، زمان‌بندی و پیگیری کنند. و به صورت خلاصه به راحتی تمام جنبه‌های برنامه نگهداشت خود را مدیریت کنند.

در جهت انطباق با استانداردهای موجود صنایع غذایی، سیستم نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب می‌تواند با مستندات، خط‌مشی‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی را به راحتی در دسترس افراد مختلف در سازمان قرار دهد، فهرست دقیق موجودی قطعات یدکی و موجودی انبار را حفظ کند، گزارش‌هایی را برای نمایش داده‌های مورد نیاز برای بازرسی و ممیزی‌ها و به‌روزرسانی تکنسین‌ها اجرا کند. هم‌چنین سیستم ما امکانات ارزشمندی را به مدیران نگهداری و تعمیرات ارائه می‌دهد تا به کمک آن‌ها ساعات کار و دستور‌کارها را برنامه ریزی، زمان‌بندی و پیگیری کنند. و به صورت خلاصه به راحتی تمام جنبه‌های برنامه نگهداشت خود را مدیریت کنند.

بهبود انطباق با مقرارت

با ارائه و گردش دیجیتالی مستندات مقررات موجود در صنایع غذایی.

کاهش ضایعات و اتلاف‌ها

با اتوماسیون، رهگیری و ساده کردن فرایند تکمیل موجودی خود.

افزایش زمان آچار‌ به‌دستی نیروها

با امکان برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کارآمد دستورکارهای نت و واگذاری آن‌ها به تکنسین مناسب.

صنعت درمان و سلامت

ابزاری برای جلوگیری از خرابی تجهیزات بیمارستانی، بهبود انطباق با مقررات و افزایش بهره‌وری

تأسیسات و صنعت بهداشت و سلامت به مدیریت نگهداری و تعمیرات برای دارایی‌های حیاتی مانند ژنراتورها، تجهیزات استریلیزاسیون، دستگاه‌های اشعه ایکس، تصفیه‌کننده‌های هوا و غیره نیاز دارند. علاوه بر این، رعایت تمام مقررات و استانداردها و حصول اطمینان از عملکرد همه تجهیزات به شکل بهینهٔ مورد نظر طراح تجهیز که مستقیماً مرتبط با سلامتی و حیات بیماران است از اهمیت فوق‌العاده‌ای در این صنعت برخوردار است.

هم‌چنین سیستم ما امکانات ارزشمندی را به مدیران نگهداری و تعمیرات ارائه می‌دهد تا به کمک آن‌ها ساعات کار و دستور‌کارها را برنامه ریزی، زمان‌بندی و پیگیری کنند. و به صورت خلاصه به راحتی تمام جنبه‌های برنامه نگهداشت خود را مدیریت کنند.

در مورد نگهداری و تعمیرات در مراکز بیمارستانی و درمانی مهم این است که تجهیزات مورد نیاز آن‌ها به‌روز بمانند و فضای مرکز تمیز و ایمن نگه داشته شود. دارند. سیستم نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب با امکانات گسترده و قابلیت سفارشی‌سازی، مدیریت، پیگیری، پایش و زمان‌بندی امور نگهداشت را آسان می‌کند. استفاده از این سیستم در مراکز درمانی عمر دارایی‌ها و تجهیزات را افزایش داده، انطباق با الزامات قانونی و استاندارد‌های تجهیزات حیاتی را تضمین کرده، پایش و ردیابی قطعات یدکی و مواد مصرفی را ساده ساخته و و از خرابی تجهیزات جلوگیری می‌کند.

بهبود برنامه‌ریزی نگهداری و تعمیرات

با تخصیص کارها و دستورکارهای نگهداشت مربوط به ساختمان‌ها، سیستم‌ها، ماشین آلات و تجهیزات خاص به کارکنان یا پیمانکاران خارج سازمان

افزایش عمر دارایی‌های حیاتی

با ایجاد دستورکارهای و وظایف نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه بر اساس تقویم و یا داده‌های استخراج‌شده از عملکرد تجهیزات

افزایش حداکثری ایمنی محیط کار

با نشانه‌گذاری و تعیین آلارم مسائل مربوط به ایمنی و سلامتی و تعیین اولویت‌بندی آن‌ها برای حل سریع آن‌ها

صنعت انبار و توزیع

فرایندهای نگهداشت در انبار را ساده کنید، نرخ انجام کار‌ها را به حداکثر برسانید و زمان خرابی را با نرم افزار CMMS پگاه آفتاب به حداقل برسانید.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات ویژهٔ صنعت انبار به شما کمک می‌کند تا فرایندهای موجود در نگهداشت را ساده ساخته و زمان توقف تجهیزات را به حداقل برسانید. بسیاری از انبارها و مراکز توزیع همه فرایندهای مرتبط با نگهداری و تعمیرات از لیفتراک و نوار نقاله گرفته تا سایر تجهیزات و مدیریت دستورکارها و موجودی قطعات را به صورت غیرساختارمند جلو می‌برند و این موضوع انرژی و زمان زیادی از کارکنان را تلف می‌کند. ردیابی مراحل انجام دستور‌کارها، مدیریت سفارشات و قطعات و برنامه‌ریزی نگهداری و تعمیرات نیاز به یک CMMS سفارشی‌سازه شده برای صنعت انبار دارد. هم‌چنین سیستم ما امکانات ارزشمندی را به مدیران نگهداری و تعمیرات ارائه می‌دهد تا به کمک آن‌ها ساعات کار و دستور‌کارها را برنامه ریزی، زمان‌بندی و پیگیری کنند. و به صورت خلاصه به راحتی تمام جنبه‌های برنامه نگهداشت خود را مدیریت کنند.

با سامانه نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب امکان برنامه‌ریزی، اولویت‌بندی و تکمیل دستورکارها موجود است و هم‌چنین اعمال استراتژی نت پیشگیرانه و ثبت سابقه کار‌ها مهیا می‌شود. ویژگی‌هایی مانند امکان ساخت گزارش‌های خودکار قابل شخصی‌سازی، کارکنان و مدیران را در جریان وضعیت نگهداشت و فعالیت‌های انجام شده در انبارها یا مراکز توزیع خود قرار می‌دهند. و همیشه می‌توان با قابلیت یادآوری خودکار و دسترسی آسان به اسناد برای بازرسی از تجهیزات مراکز آماده بود.

با ایجاد وظایف نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه مبتنی بر تقویم و/یا سنجه‌های کمی برای هر تجهیز.

بهبود دسترسی‌پذیری قطعات و تجهیزات

با ردیابی استفاده از قطعات و مرتبط ساختن قطعات و تجهیزات، در داخل هر یک از تاسیسات.

سهولت در انطباق با مقررات

با ردیابی تاریخچه امور، مستندسازی رویه‌های کاوری، و ویژگی پیوست کردن اسناد ایمنی به سوابق و موارد دیگر، مسالهٔ مهم انطباق با مقررات را به سادگی و با دقت می‌توان پیش برد.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب به روایت اعداد

۱
تجهیز

سابقهٔ نگهداشت تجهیز

۱
دستور‌کار

سابقهٔ صدور دستور‌کار نت

۱
کاربر

متخصص نگهداری و تعمیرات

۱
مشتری

از گسترهٔ جغرافیایی‌ سراسر ایران و از صنایع مختلف

مکملی برای نرم افزار نگهداری و تعمیرات

ثبت پارمترهای عملیاتی

می‌توانید برای درخت تجهیزی که متناسب با نیاز خود و بدون محدودیت در تعداد سطوح در سیستم نگهداری و تعمیرات تعریف نموده‌اید، پارامترهای عملیاتی را ثبت کنید.

الگوی برگه‌ها

می‌توانید چندین پارامتر از تجهیزات مختلف را متناسب با نیاز خود در طرح‌های لاگ شیت جداگانه درج نمایید. به هر تعداد که می‌خواهید طرح‌های خود (الگوی برگه‌های لاگ شیت) خود را تعریف نمایید.

خود‌کنترل‌گر

سامانه لاگ شیت تولید شده Self Control طراحی شده است. یعنی چه در وضعیت مقداردهی آفلاین و چه آنلاین در هنگام ثبت مقادیر، کنترل‌های لازم و هشدارهای مرتبط به کاربر داده می‌شود.

اندروید / ویندوز

می‌توانید مقداردهی برگه‌های لاگ شیت را هم از طریق سامانه اندرویدی و بوسیله دستگاه هندهلد انجام دهید و یا از طریق رایانه و در محیط ویندوز این کار ار انجام دهید.

لاگ شیت پگاه آفتاب مکملی برای نرم افزار نگهداری و تعمیرات

صدور به روش PUSH

روش استفاده شده برای صدور برگه‌های لاگ شیت PUSH است. کاربر برای اینکه بداند چه برگه‌هایی را و با چه پارامترهایی و در چه زمانی باید پر کند فقط کافی است به کارپوشه خود در پورتال وارد شود.

بدون وابستگی

می‌توانید سامانه لاگ شیت اندرویدی را بدون محدودیت برروی هر دستگاه‌ مجهز به اندروید ۵ به بالا استفاده کنید. شما هیچ وابستگی سخت افزاری به پگاه آفتاب و هیچ برند دیگری نخواهید داشت.

تگ NFC

می‌توانید برای هر طرح لاگ شیت از یک تگ NFC استفاده کنید. این تگ با ابزار پگاه آفتاب به آسانی قابل کدگذاری است و این کد رمزگذاری شده و فقط از طریق سامانه لاگ شیت قابل قرائت است.

پایش آسان کاربران

می‌توانید به تعداد مورد نیاز کاربران سامانه لاگ شیت اندرویدی را برروی هندهلد تعریف نمایید و پروسه ورود به سامانه، مقداردهی، تایید اولیه و ارسال مقادیر از هندهلد کاملا کنترل شده و قابل ردیابی است.

برخی از مشتریان نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب

شرکت بهره‌برداری‌ و‌ تعمیرات نیروگاه صبا
نیروگاه شهید منتظر قائم
نیروگاه رامین اهواز
شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی
نیروگاه شهید سلیمی نکا
ماهتاب کاسپین

سوال‌های متداول

جواب پرسش‌های شما دربارهٔ نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب این‌جا است

ماژول مدیریت تجهیز
ماژول مدیریت استراتژی‌های نت
ماژول مدیریت درخواست کار و دستور کار
ماژول ورک پرمیت Work Permit
ماژول مدیریت گردش‌ کارِ فرایند
ماژول ایمنی، سلامت و بهداشت محیطی HSE
ماژول داشبورد و گزارش‌های تحلیلی

ماژول مدیریت خرابی‌ها و تعمیرات اضطراری

ماژول مدیریت پیمانکاران

ماژول مدیریت انبار و حسابداری انبار

ماژول مدیریت گارانتی

و …

پگاه آفتاب این آمادگی را دارد تا راهکار CMMS را بسته به نیاز و تقاضای بهره‌بردار به روش‌های مختلف از جمله به صورت یک راهکار تحت وب، راهکار ابری مبتنی بر SaaS و یا یک راهکار ویندوزی on-premise ارائه دهد.

بله قطعاً. سیستم نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب این امکان را ایجاد می کند که بدون توجه به اندازه کسب و کار اطلاعات مربوطه در کوتاه‌ترین زمان ممکن تبدیل به گزارش‌هایی کاربردی شود. گزارش‌های مختلف از بودجه و زمان‌بندی گرفته تا عمرکد تجهیزات و نفرات با بروزرسانی‌های مکرر و سریع و با دسترسی آسان به دست ذینفعان تعریف‌شده خواهد رسید.

بله. نرم افزار نگهداری و تعمیرات پگاه آفتاب به شرکت‌ها در تمام جنبه‌های چرخه عمر دارایی، از خرید تا استقرار، مدیریت تجهیز، ردیابی دارایی‌های فیزیکی، نگهداشت آن‌ها و جنبه‌های دیگر را تحت پوشش خود دارد. بنابراین، نیازی به سیستم‌های متفاوت برای مدیریت جنبه‌های مختلف گردش‌کار دارایی‌هایی فیزیکی ندارید.